Про це поінформував гендиректор київської дитячої лікарні “Охматдит” Володимир Жовнір в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Через російську атаку 8 липня в “Охматдиті” вщент зруйнований один корпус, ще шість — пошкоджено.
Наразі працюють експерти для оцінки наявних втрат. Вщент зруйнований блок, де проводився гемодіаліз, ще шість будівель отримали різного ступеня ушкодження. Попередньо в аварійному стані знаходиться старий хірургічний корпус. Ми проводимо також експертну оцінку по будівельних роботах, які потрібні, і по втраченому майну — медобладнанню.
Жовнір додав, що зараз триває відновлення інфраструктури лікарні. За його словами, вже відновили постачання електроенергії, медичні гази – кисень та стисле повітря, зробили водопостачання та закрили ДСП та плівкою майже всі вікна лікарні.
Гендиректор “Охматдиту” зауважив, що станом на 10 ранку на відновлення лікарні вдалося зібрати 359 млн грн. За його словами, ця сума постійно зростає.
Куди перемістять частину відділень “Охматдит”
Частину відділень дитячої лікарні “Охматдит”, по якій 8 липня вдарили росіяни, хочуть перемістити до інших лікарень в Києві. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у тeлеграмі.
Прем’єр нагадав, що після обстрілу “Охматдиту” дітей-пацієнтів перевели до різних лікарень Києва. Але для дітей з “Охматдиту” важливо, щоб лікування продовжували їхні лікарі. Тому, за словами Шмигаля, він відвідав з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком локації, куди хочуть перемістити частину відділень “Охматдиту”.
Згідно з дорученням уряду, це Київські обласні клінічні лікарні №1 та №2. Наразі йде процес переміщення обладнання. Важливо, щоб у нових місцях були забезпечені необхідні умови для перебування та лікування дітей.
Він зазначив, що відвідав з міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ і Національний інститут раку, які тимчасово прийняли частину пацієнтів.
Раніше ми повідомляли про те, що в “Охматдиті” є перша жертва серед дітей — у лікарні помер хлопчик, який на момент ракетної атаки перебував у критичному стані. Попри боротьбу лікарів за його життя, яка продовжувалась понад дві доби, маленький пацієнт не вижив.
Нагадаємо, 8 липня Росія здійснила злочинний ракетний удар на клініку “Охматдит” у Києві. Внаслідок удару загинуло 3 особи, ще понад 50 поранені. При цьому, Кремль відмовляється визнавати удар по лікарні та виправдовується, що “не бʼє по цивільних обʼєктах”, а трагедія сталася внаслідок падіння антиракети, тобто — ППО.