Про це повідомив сам підсудний на своїй Facebook-сторінці.

Сьогодні, 23 лютого, Приморський районний суд міста Одеси оголосив активіста Сергія Стерненка винним у викраденні людини.

Під час засідання під будівленю суду зібралися активісти, журналісти та волонтери із низки міст України. У руках вони тримали плакати з написами “Волю Стерненку”.

Щодо обвинувачення у викраденні людини, йдеться про історію, яка трапилась навесні 2015 року в Одеській області. Тоді викрали і катували Сергій Щербича – новообраного депутата Комінтернівської райради від партії “Родина”. Потепілий сказав, що начебто йому зателефонував Стерненко і запропонував зустрітись, щоб обговорити питання його роботи. Далі Щербич розповів, що на місці зустріч побачив кілька автівок і людей, із двома з яких, Стерненком і Демчуком, за його словами, був знайомий особисто. Депутата силою відвезли в підвал, де катували. Від чоловіка,  за його словами, вимагали відмовитись від депутатства та погрожували фізичною розправою. Коли Щербича відпустили, він начебто звернувся до правоохоронців і сам вказав на своїх викрадачів – Стерненка і Демчука.

У 2016 році справа була передана в суд для розгляду по суті. За словами Сетрненка, потерпілий переважно не з’являвся в суд. Сам Стерненко зазначив, що суд взяв до уваги слова Щербича, а також визнав допустимими доказами всі речі, вилучені у нього під час обшуку, який проходив з порушеннями – за відсутності адвоката.

Судово-медичні експертизи, складені російською мовою також визнані допустимими. Хоча це пряме порушення ст. 29 КПК… Суд відмовився визнавати доказом висновок спеціаліста щодо стартового пістолета, у якому спеціаліст вказав що експертиза по пістолету проводилась з суттєвими порушеннями і пістолет не є вогнепальною зброєю… Стартовий пістолет мною було видано поліції добровільно. Це взагалі за ч. 3 ст. 263 ККУ є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Але суддя також відкинув цей документ, бо добровільна видача не зафіксована у протоколі обшуку і бо я в ньому це не написав.  Але я не підписував протокол, бо до мене не пустили адвоката“, – зазначив активіст, додавши, що подаватиме апеляцію.
Додамо, у Києві на вулиці Банковій о 20:00 розпочнеться мітинг на підтримку Сергія Стерненка.

Адвокат Масі Наєм раніше повідомив виданню РБК-Україна, що Стерненка звинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством), ч. 1 ст. 263 КК України (носіння вогнепальної зброї).

“Найбільша санкція передбачена ч.2 ст. 187 КК: покарання позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна. Прокурори просять вісім років із конфіскацією майна“, – повідомив адвокат.

Ще у червні Шевченківський районний суд міста Києва відправив активіста Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт ще 15 червня минулого року. Пізніше суд змінив адресу для відбування домашнього арешту Стерненка.

Як відомо, у 2018 році на Стерненка було скоєно відразу три замахи. В ході третього, 24 травня, загинув нападник. Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Сам Стерненко стверджує, що захищався.

Фото: Фейсбук Сергія Стерненка, twitter