Про це Єнс Столтенберг заявив перед церемонією з нагоди передачі повноважень новому генсеку НАТО.

НАТО з тобою буде в безпечних руках. Тому для мене також легше залишати Альянс, знаючи, що ти вступиш на посаду як генеральний секретар НАТО.

Столтенберг представив Рютте як “друга і доброго колегу”, який “добре знає Альянс”.

Марк має ідеальний досвід, щоб стати чудовим Генеральним секретарем. Він обіймав посаду прем’єр-міністра протягом 14 років, очолював чотири різні коаліційні уряди, тому він уміє йти на компроміси, досягати консенсусу, і це навички, які дуже цінуються тут, у НАТО.

За словами Столтенберга, він “сумуватиме за НАТО”.

Важко покинути Альянс і організацію, в якій я працював 10 років. Всі люди, всі країни, з якими я працював, звичайно, я сумуватиму за цим. Але я йду, знаючи, що ми багато чого досягли разом за це десятиліття.

Новий генсек НАТО назвав Україну своїм пріоритетом

За словами Марка Рютте, його пріоритетом на посаді генсека НАТО буде Україна. Також важливими він назвав інвестиції колективної оборони та відносин із союзниками поза блоком.

Складно розрізнити три пріоритети, тому що, звичайно, Україна нагорі списку. Але також нам потрібно зробити більше з погляду нашої колективної оборони та стримування, ми повинні інвестувати в старання досягти всіх цілей, які НАТО заявило.

Нагадаємо, що Марк Рютте був офіційно затверджений на посаду генерального секретаря НАТО у червні 2024 року.

Британська газета The Guardian зазначала, що 57-річний нідерландський політик вступає на посаду у складний для Альянсу час, коли “Україна стикається з безжальним тиском російських бомбардувань у її східних регіонах, а скептик щодо НАТО Дональд Трамп змагається за ще один термін у Білому домі”.

Рютте, зауважує газета, є сильним прихильником України та швидко заручився підтримкою ключових країн НАТО, включаючи Сполучені Штати, Велику Британію, Францію та Німеччину.