Про це пише The Guardian.

У понеділок Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України провело зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску. Втім, вона не принесла результатів.

Так, організатор протесту в прикордонному місті Дорогуськ Рафал Меклер зазначив, що «українська сторона не бере до уваги вимоги перевізників».

За інформацією польського Міністерства інфраструктури, у страйкарів є шість вимог:

  • повернення дозволів для українських перевізників;
  • посилення вимог перевезень в рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
  • заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
  • отримання доступу до української системи «Шлях»;
  • окремі черги для машин з ЄС у системі «єЧерга»;
  • виділення окремих черг для порожніх авто.

Страйк польських перевізників

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники оголосили про страйк на кордоні з Україною. Вони заблокували рух на трьох пунктах пропуску: «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».

Через це ускладнився рух для вантажівок. Таким чином, наразі пропускна спроможність становить не більше однієї машини на експорт та імпорт на годину.

Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що страйкарі, які з 6 листопада блокують пункти пропуску на українсько-польському кордоні, представляють політичну силу з радикально антиукраїнською риторикою та зв’язками з Росією.