Про це пише The Guardian.
Зазначається, що найбільший рівень зубожіння спостерігається у сільській місцевості.
Регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі попередив, що рівень бідності може різко зрости.
Оскільки на кінець 2022 року рівень безробіття неофіційно становив 36%, а інфляція досягла 26,6%,
Економіст Олена Білан бачить поглиблення кризи, але каже, що без величезного пакету фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти, включаючи обіцянки на суму 43 мільярди доларів, ситуація була б гіршою.
«Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% значною мірою через те, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція 26% – знову ж таки, що могло бути гірше – але зарплати людей також залишалися незмінними, а валюта девальвувала по відношенню до долара на 20%. Найбільша проблема полягатиме в тому, як створити нові робочі місця», – каже вона.
Найбільше у ціні зросли їжа, паливо та послуги, подекуди на 40-50%.
Нагадаємо, що МВФ схвалив рекордний кредит Україні на 15,6 мільярда доларів. Ці гроші мають задовольнити невідкладні потреби у фінансуванні на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
Також Україна посіла 92 місце у рейтингу найщасливіших країн World Happiness Report 2023. У 2021 році вона була на 110 місці, а у 2022 році – на 98-му. Автори звіту зазначають, що в Україні відбулося “зростання доброзичливості” протягом 2020 та 2021 років. У 2022 році доброзичливість людей різко зросла в Україні, але впала в Росії.
Фото: відкриті джерела