Про це Артем Вакалюк написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, його батько – Володимир Вакалюк – підірвався на міні разом з бригадою електриків. Наразі відомо, що віе перебуває у лікарні без свідомості після операції у нейрохірургії. Крім того, у нього контузія та зламана нога.

“Але пост не про це! Пост про те, що якого, вибачте, біса дорога, по якій їде спецтранспорт ремонтувати високовольтну ЛЕП виявилася замінованою? Вони не їхали по полю, вибух стався на дорозі! Як можна допустити людей, котрі ремонтують критично важливі об’єкти, їхати дорогою, яка належним чином не перевірена саперами? Чи тих ліній там так багато?  Треба впевнитись, що відрізок, яким їхатимуть електирики, довжиною від 500 метрів до кілометра є безпечним і розмінованим! Всього 1 кілометр! На дорозі чи безпосередньо біля неї! Та танками цей відрізок за 15-20 хвилин можна вкатати ще до виїзду бригади електриків! Але ж ні”, – зауважив чоловік.

Він пояснив, що електриків постійно підганяють і женуть швидше, нехтуючи елементарними правилами техніки безпеки, по нерозмінованим дорогам.

“І тоді логічне питання до керівництва ДТЕК – ви чого? Женете людей на неперевірені дороги, аби лише вкластися у термін, котрий озвучили Зеленському? Скільки ще машин висококваліфікованих співробітників має злетіти у повітря, скільки ще дружин отримають звістку про загибель чи поранення своїх чоловіків? Повірте, людей такої кваліфікації та такого «рівня допуску», як мій батько – ой як мало. А інші просто фізично не мають права працювати на високовольтних лініях! І в гонитві за поставленими термінами ви просто втрачаєте цих людей! На вже мирній території! Далеко від бойових дій”, – зауважив Артем Вакалюк.

Він наголосив, що електрики не самі формують собі маршрут, їм його формує компанія.

У комантарях керівник відділу з коммунікацій ДТЕК Київські регіональні електромережі Алла Гурова написала, що ДСНС ще 20 квітня обстежила ділянку, на якій підірвалася бригада.

“Бригада отримала дозвіл від саперів на безпечне ведення робіт в цьому місці. Бригадний автомобіль рухався зранку на місце робіт та після завершення по одній й тій самій погодженій трасі, не змінюючи маршруту. Однак, ворог – підступний. За попередніми висновками фахівців, автомобіль підірвався на вибуховому пристрої, що був закладений на глибині 60 сантиметрів з виведеним спусковим механізмом. В такому пристрої відсутній метал і він практично не помітний при огляді. Саме тому його було складно виявити саперам. Очевидно, що на зворотному шляху бригадний автомобіль зачепив цей механізм і стався вибух”, – пояснила жінка.

Вона додала, що компанія надасть нееобхідну матеріальну підтримку для лікування постраждалих працівників.

Нагадаємо, одна бригада енергетиків підірвалася на протитанковій міні в районі села Маковище.

Фото: Фейсбук