Про це в ефірі телемарафону заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

І так близько пів року — це максимально короткий термін, за який можна перенавчити і льотний склад, і наземний персонал. Взагалі підготовка на F-16 мінімальна — це два роки. Україна робить все для того, щоб якомога швидше літак з’явився в нашому небі та виконував завдання

Він також наголосив, що процес підготовки льотчиків триває.

Пілоти вже відпрацьовують тактичні прийоми. Відпрацьовують фактично завдання ударів по повітряних та наземних цілях. Це дуже треба. Бо не лише літати треба й контролювати повітряний простір. На них треба воювати. І саме ці речі зараз відпрацьовують наші льотчики

Речник Повітряних сил додав, що авіаційні інженери теж продовжують навчання з обслуговування літаків та озброєння, програмування, завдання ударів високоточною зброєю.

“Вся ця підготовка потрібна для того, щоб максимально ефективно F-16 працював у нашому небі, знищуючи повітряні, наземні, морські цілі. Україна ж адаптує інфраструктуру на певних майданчиках для того, щоб ці літаки могли застосовуватися з наших летовищ”, — підсумував полковник.

Раніше президент України Володимир Зеленський показав відео з навчання українських пілотів в Данії на винищувачах F-16.

Винищувачі F-16 для України

Нагадаємо, що Данія працює над тим, щоб передати Україні перші винищувачі F-16 вже цього літа. Влада назвала певні умови, які повинна виконати Україна.

Помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер наголосила, що до кінця року Україна отримає перші винищувачі F-16, а також відповідну інфраструктуру та запасні частини до літаків.

У Нідерландах вважають, що їм вдасться надати F-16 Україні вже до кінця 2024 року, але про точні терміни поки невідомо.

Також, голова Всеукраїнської громадської організації «Україна в НАТО» та член Атлантичної ради Юрій Романюк заявив, що передача Україні американських винищувачів F-16 залежить не лише від країн-власників, але й від Сполучених Штатів, які мають остаточне слово щодо сфери їхнього використання.