Про це розповів в ефірі КИЇВ24 медичний директор лікарні Сергій Чернишук
Ми на своєму фейсбуці давали детальне роз’яснення, що під собою має на увазі функції технічного нагляду, бо це окрема ситуація. Інженери та консультанти…. тобто це повний супровід, як на етапі створення проєкту, тому що вкрай важливо, щоб проєкт, який мав бути створений підрядником, був створений за всіма будівельними нормами, щоб він враховував всі законодавчі акти й відповідно, передбачав всі ті роботи, які необхідно зробити.
Він пояснив, що контролювати якість цих проєктних робіт має фахівець, який знається на них. Тож цю суму регламентують законодавчі норми. Її формує відсоток від обсягів робіт.
Дані цифри, які ви озвучували, вони були граничними. Тобто це не значить, що саме така сума була б сплачена за ці послуги, тому що вона залежала від фактично виконаних робіт. Майже напевно вона була б менша, тому що передбачалось, що після вибору підрядника він створить детальний проєкт і кошторис, який пройде державну експертизу і саме та сума була б фінальна, гранична, яку б благодійний фонд сплатив за ремонтні роботи.
Медичний директор додав, що від граничної суми рахували вартість технічного нагляду, який проводить інженер-консультант.
Скандальний тендер на відбудову “Охматдиту”
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я видало наказ про створення Ради з контролю відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”. Як зазначають в МОЗ, Рада з відновлення забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення, зокрема це стосується дотримання прозорості й доброчесності при виборі підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі лікувально-діагностичного комплексу “Охматдит”.
Раніше у МОЗ повідомили, що скасували два супутні тендери для “Охматдиту” на 14 мільйонів гривень. Йдеться про інженерно-консультаційні послуги, а також про технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі.
Нагадаємо, що журналісти проєкту “Наші гроші” з’ясували, що тендер на відбудову “Охматдиту” виграла компанія “Буд-технолоджі”, яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів, організованих благодійним фондом “Охматдит — здорове дитинство” (не самою лікарнею).
Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, “Буд-технолоджі” була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни. Вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендеру пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії “Буд-технолоджі” виявили деякі інші проблеми.