Докази цього будуть передані до Гааги.

Російські окупанти на Київщині активно використовували некеровані боєприпаси, такі як ФАБ-250, снаряди з металевими дротиками та касетні боєприпаси, які спричинили загибель сотень мирних жителів. Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Близько півночі 1 березня російський літак скинув серію 250-кілограмових фугасних бомб радянських часів над Бородянкою на північ від Києва. Це були потужні бомби ФАБ-250, призначені для ураження військових об’єктів, таких як ворожі укріплення та доти. Однак у цьому тихому містечку з населенням 13 000 людей таких споруд не було“, – йдеться у великому матеріалі.

Бомби впали як мінімум на п’ять житлових будинків. Десятки тіл були виявлені під завалами, коли росіяни пішли з Київської області на початку квітня, — пишуть розслідувачі.

На уламках десятків автомобілів у Бучі та Бородянці, побачених та сфотографованих The Guardian та розглянутих експертами, є характерні пробоїни, що утворилися від суббоєприпасів касетних бомб, що використовуються російськими військовими. Широко повідомлялося про застосування касетних бомб та касетних боєприпасів і в інших районах України.

У Бородянці прокуратура ексгумувала десятки жертв. Люди загинули під час бомбардування та були нашвидкуруч поховані родичами на місцевих кладовищах, оскільки багато хто з них загинув від касетних бомб.

Судмедексперти в районах на північ від Києва підтвердили The Guardian, що вони виявили фрагменти касетних боєприпасів, що застрягли у тілах, викопаних у цьому районі. Висновки засекречені судмедекспертами та будуть передані до Гааги, де найближчими місяцями можуть бути офіційно оформлені звинувачення у військових злочинах, скоєних Росією.

Нещодавно журналісти пояснили причини жорстокості орків у Бучі.

Фото: Фейсбук