Про це пише видання Hill.

Вийшовши для коментарів разом із Джонсоном на своїй віллі Мар-а-Лаго, Трамп заявив, що вони «думають про те, щоб зробити це у вигляді позики, а не просто подарунка».

Зараз ми продовжуємо роздавати подарунки на мільярди і мільярди доларів, і ми дослідимо це питання. Але для мене набагато важливіше, що Європа має активніше долучатися і давати гроші. Вони мають давати щось співмірне. Якщо цього не буде відбуватися, мені буде дуже прикро, тому що їх це стосується набагато більше, ніж нас

Крім того, за його словами, Європа теж має «активізуватися й дати гроші». Колишній американський президент каже, що буде «дуже засмученим», якщо Європа не зрівняється зі США за сумою своєї допомоги для України. На його думку, європейські країни мусять це зробити, адже вони, мовляв, постраждали від війни в Україні набагато більше, ніж Сполучені Штати.

У матеріалі йдеться, що скептицизм Трампа щодо надання допомоги США Україні, який він висловлював протягом кількох місяців, мав великий вплив серед республіканців у Конгресі. Саме це ускладнювало схвалення пакета допомоги в Палаті представників, більшість у якій належить республіканцям.

Раніше повідомляли, що спікер Палати представників США Майк Джонсон веде переговори з Білим домом щодо голосування про військову допомогу для України та Ізраїлю. Зазначається, що Джонсон обговорював з посадовцями Білого дому пакет, який відрізнятиметься від запропонованого Сенатом пакета заходів з зовнішньої безпеки вартістю 95 мільярдів доларів і включатиме низку вимог республіканців.

Чому США затягують із допомогою

Для схвалення допомоги потрібна згода обох палат Конгресу. Сенат контролюють прихильники президента-демократа Байдена, а в нижній Палаті представників більшість у республіканців.

Демократичний Сенат затвердив пакет допомоги ще на початку лютого, причому крім демократів “за” проголосувала й половина республіканської меншини. Законопроєкт, швидше за все, легко пройшов би і республіканську нижню палату, проте спікер Майк Джонсон відмовляється виносити його на голосування.

Причина – опозиція з боку ультраправих прихильників Трампа, республіканського кандидата на листопадових президентських виборах. Вони вимагають ув’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу.

Остання умова — оформити частину допомоги в кредит. Демократи навіть йдуть назустріч, але і компромісні варіанти не доходять до голосування.