Про це пише Reuters з посиланням на джерела.

Намір Трампа розпочати реалізацію енергетичного плану одразу після інавгурації свідчить про те, що виробництво нафти й газу стане однією з головних пріоритетних сфер нової адміністрації США поряд із імміграцією.

Одним із перших кроків буде скасування накладеної президентом Джо Байденом паузи на видачу нових дозволів на експорт СПГ і швидке затвердження очікуваних дозволів. Також Трамп прагнутиме прискорити видачу дозволів на буріння на федеральних землях і відновити п’ятирічні плани видобутку біля узбережжя США.

Багато елементів цього плану потребуватимуть часу для проходження через Конгрес або регуляторну систему США. Однак Трамп планує оголосити енергетичний надзвичайний стан у перший день свого президентства, щоб обійти ці бар’єри та впровадити частину змін за прискореним графіком.

Трамп звернеться до Конгресу з проханням виділити додаткове фінансування для поповнення Стратегічного нафтового резерву країни. Цей резерв, створений як аварійний запас сирої нафти, був значно скорочений за часів Байдена для стримування цінових стрибків, викликаних війною в Україні та високою інфляцією під час пандемії. Поповнення резерву підвищить короткостроковий попит на нафту і стимулюватиме внутрішнє виробництво.

У січні Байден заморозив видачу нових дозволів на експорт СПГ для вивчення екологічного впливу. Без цих дозволів розробники не можуть розпочати багаторічні будівельні проєкти. Серед проєктів, що були відкладені, — CP2 компанії Venture Global, Commonwealth LNG та Lake Charles компанії Energy Transfer, усі розташовані в Луїзіані.

США є найбільшим виробником природного газу у світі та стали найбільшим експортером СПГ у 2022 році, коли Європа звернулася до Америки, щоб зменшити залежність від російських енергоресурсів після вторгнення Росії в Україну.