Про це пише Politico.
У перший день на посаді президента Дональд Трамп підписав відповідний указ. Журналісти вказують на те, що рішення нової адміністрації свідчить про повернення ворожої позиції, характерної для першої каденції Трампа.
Крім того, 47-й президент США відновив список “організацій з обмеженим доступом”, створений під час його першого президентства. Кубинським компаніям з цього списку, багато з яких пов’язані з урядом країни, заборонено здійснювати певні фінансові операції у США.
Президент Куби Мігель Діас-Канель назвав ці кроки “актом зарозумілості та зневаги до правди” у пості на фейсбуці та заявив, що “легітимна і благородна справа нашого народу переможе, і ми знову досягнемо успіху”.
Міністр закордонних справ Бруно Родрігес Паррілья також висловився непокірно. “Це завдасть шкоди, але не зламає тверду рішучість нашого народу”, — сказав він на платформі “X”.
Зазначимо, що адміністрація Трампа не скасувала рішення адміністрації Байдена щодо призупинення статті III Закону Хелмса-Бертона, положення, яке мало на меті дозволити кубинським емігрантам подавати позови проти Гавани за майно та активи, захоплені під час Кубинської революції, але з часом в основному використовувалося мультинаціональними корпораціями.
Кроки Байдена були оголошені в рамках угоди про звільнення в’язнів, посередником в якій виступив Ватикан, що призвело до звільнення сотень кубинців, які були ув’язнені через масові антиурядові протести у липні 2021 року. Серед звільнених ув’язнених були Хосе Даніель Феррер та інші дисиденти.