Про це повідомляє Acotiated Press.
Дональд Трамп набрав 51% голосів, тоді як його конкуренти губернатор Флориди Рон ДеСантіс отримав 21,2%, а колишня посол США в ООН Ніккі Гейлі — 19,1%. Тим часом підприємець Вівек Рамасвамі набрав 7,7%. На голосування прийшли понад 100 тисяч людей, але це менше, ніж очікувалося: холодна погода змусила декого залишитися вдома.
Зазначається, що результати кокусів в Айові дозволили Дональду Трампу посилити контроль над висуненням у президенти від Республіканської партії.
Однак, ДеСантіс і Гейлі не збираються виходити з перегонів.
Після Айови, яка історично отримала можливість голосувати першою, проводяться вибори в Нью-Гемпширі. Ці два штати завжди обирають кандидата першими й результати голосування там дуже важливі. Переможці отримують увагу медіа, підтримку фінансових донорів і репутацію лідера, який може вплинути на виборців в інших місцях.
Антиукраїнський кандидат
Bloomberg пише, що підприємець Вівек Рамасвамі зазначив, що, не дивлячись на поразку, підтримуватиме Трампа.
У майбутньому він [Трамп] матиме мою повну підтримку.
38-річний підприємець індійського походження очолював кампанію, під час якої регулярно висловлював антиукраїнську позицію.
Під час передвиборчої кампанії Вівек Рамасвамі казав, що планує відвідати Москву як президент у 2025 році й обговорити припинення війни. Республіканець заявив, що “прийме” контроль РФ над окупованими територіями України, обіцяв завадити вступу України до НАТО і скасувати санкції.
Крім того, Рамасвамі наголошував, що не вважає Україну демократичною країною, і назвав Президента Зеленського нацистом. Пізніше його штаб намагався це спростувати.
Що таке кокуси
Як відомо, у більшості американських штатів партійні вибори називають праймериз, однак в Айові це кокуси.
Це вважається не голосуванням, а зустріччю громади. На відміну від праймериз, які відбуваються як звичайне голосування впродовж усього дня, кокуси проводять увечері.
Представники громади однієї партії збираються у школах, церквах, театрах та інколи навіть у звичайних оселях.
Водночас на республіканських кокусах кандидатів зазвичай визначають таємним голосуванням.
Нагадаємо, що 6 січня Верховний суд Сполучених Штатів Америки оголосив, що розгляне питання дискваліфікації експрезидента Дональда Трампа з внутрішньопартійних виборів (праймериз) Республіканської партії на основі поправки до Конституції про заборону участі в “повстанні чи заколоті”.