Про це повідомляється на сайті МВФ.

Зазначається, що персонал Міжнародного валютного фонду та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу (SLA) щодо оновленого пакета економічної та фінансової політики для третього перегляду 4-річної програми розширеного фінансування (EFF). Угода має бути затверджена Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями.

Оскільки всі структурні контрольні показники та всі, крім одного, кількісні критерії ефективності були досягнуті, персонал оцінює програму як таку, що загалом виконується вчасно. Це відкриє шлях до розгляду Виконавчою Радою виділення близько 880 млн доларів США (663,9 млн спеціальних прав запозичень).

У 2023 році в економіці України спостерігалася позитивна динаміка високих темпів зростання, зниження інфляції та зміцнення резервів, але перспективи на 2024 рік залишаються вкрай невизначеними через війну.

Я радий повідомити, що співробітники МВФ та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу щодо третього перегляду програми EFF. Угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями.

Нагадаємо, у грудні, Україна отримала перший транш за програмою з Міжнародним валютним фондом майже на 900 млн доларів. Згодом Шмигаль повідомив, що МВФ готує місію для другого перегляду програми розширеного фінансування. Це дозволить залучити наступний транш допомоги.