Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Мовиться про ЖК “Французький бульвар 2” на Печерську, ЖК LaLaLand на Берковецькій та ЖК Welcom Home на Ревуцького.

Близько 60 квартир у цих житлових комплексах належать інвестиційному фонду “Хантер”. Він же володіє частками в компаніях, які є учасниками будівництва цих комплексів – ТОВ “ДБК Фундамент” і ТОВ “Капітал-Схід”.

Власником Хантера є кіпрська компанія Kotryna Holding, що належить Павлу Якубенку.

Якубенко і його син Володимир тісно пов’язаний з Бойком, стверджують журналісти в розслідуванні. Обидва Якубенки раніше входили до наглядової ради Трускавецькурорту (мережа санаторіїв у Львівській області) як представники фірми “Поліінвестгруп”, яку давно пов’язували з нардепом.

Після призначення Бойка міністром енергетики Трускавецькурорт почав системно вигравати тендери на оздоровлення. З 2010 до 2013 роки компанія продала державі путівки на понад 200 млн грн.

У 2018 році інвестфонд Якубенків почав скуповувати акції Трускавецькурорту і зараз вийшов на повний контроль – 100%.

Це не єдиний зв’язок Якубенків з депутатом. Наприклад, Володимир Якубенко працював у НАК “Нафтогаз України” під керівництвом Бойка.

Крім того, інвестфонд “Хантер” значиться кінцевим власником фірми “Стрім капітал”, яку у 2018-му році створив син Бойка.

У 2022 році президент Володимир Зеленський отримав петицію про позбавлення Бойка звання Героя України. Зробити це поки що немає підстав, але Кабінет міністрів підготував законопроєкт, який міг би дозволити забрати цю нагороду у разі, якщо проти Бойка запровадять санкції.

Фото: Bild.ua