Про це повідомила речинця Білого дому Карін Жан-П’єр під час брифінгу.
Слід зауважити, що Джонсон планує представити свою версію законопроєкту.
Ми дуже чітко заявили. Ми вважаємо, що спікер має внести на розгляд законопроєкт із додатковим фінансуванням потреб нацбезпеки, який, вочевидь, включає підтримку України, гуманітарну допомогу, підтримку Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону, — заявила Карін Жан-П’єр.
За її словами, вона мала на увазі саме той проєкт допомоги Україні від США, який у лютому підтримали 70 сенаторів. Він передбачає понад 60 мільярдів доларів для України. Вона також вважає, що якщо даний проєкт винести на голосування, то більшість представників обох партій підтримає його.
Водночас вона відмовилась робити оцінки щодо того чи готовий президент США Джо Байден підписати варіант допомоги від республіканців, про який говорив спікер Джонсон.
«Епопея» із затримкою допомоги для України: які перспективи ухвалення законопроєкту
Конгрес США з осені минулого року не може схвалити нове фінансування допомоги Україні для продовження постачання зброї.
Зараз на розгляді проєкт закону про допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню на 96 млрд доларів. На потреби України в ньому передбачені понад 60 млрд доларів. Документ має схвалити Палата представників і підписати президент.
Спікер Джонсон заявив, що Палата представників розблокує законопроєкт, але він суттєво відрізнятиметься від ухваленого Сенатом. Розглядаються варіанти, що допомога Україні надаватиметься за програмою позики або кредитування.