Про це заявила співвласниця групи компаній “Епіцентр” Галина Герега, пише NV.
У 2022-му було важко, тому що почалася війна і всі перебували в шоковому стані. Проте ми зібралися, почали працювати й більш-менш стабільно пройшли 2023 рік. Але 2024-й виявився найважчим для компанії за всі роки її існування.
Герега наголосила, що брак персоналу є сьогодні найбільшим викликом.
Багато людей виїхало з країни, значна частина вступила до лав Збройних сил. Серед наших співробітників, які пішли захищати Україну, на жаль, уже є непоправні втрати.
Загалом в армії служить понад чотири тисячі працівників “Епіцентру”, додала співвласниця.
Є торгові центри, в яких не залишилося жодного чоловіка, тому їхні функції перейшли до жінок. Ми навчили їх водити вантажні автомобілі та різну техніку. Однак персоналу все ще не вистачає.
Економічне бронювання працівників
Нагадаємо, що 4 жовтня у Європейській Бізнес Асоціації повідомили, що український бізнес почав скаржитися на те, що підприємства не можуть ще раз підтвердити статус критично важливих. Саме це має дозволити продовжити бронювати працівників від мобілізації.
Зазначалося, що станом на середину 2024 року 86% опитаних компаній мають працівників, які служать у Збройних силах України. У понад половини підприємств, а саме 52% — кількість мобілізованих досягає 10% від загальної кількості військовозобов’язаних. У 28% організацій кількість мобілізованих сягає 10-20%, у 6% – 20-40%.
Водночас 46% компаній мають критичних для роботи фахівців, яких мобілізували або які добровільно пішли на фронт. Серед них є керівники, інженери, ІТ-фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.