Французькі ринки цього року на тлі політичних потрясінь. Ризик краху уряду створить додаткові проблеми для економіки країни ЄС і чинитиме тиск на євро, пише Euronews.

Французький фондовий ринок у середу посилив втрати на тлі політичних потрясінь, що продовжуються в країні. Індекс CAC 40 впав на 1,3%, досягнувши мінімуму з 6 серпня. Бенчмарк відновив деякі втрати і завершив торги зниженням на 0,72%, але залишається на рівні близькому до чотиримісячного мінімуму. У четвер індекс відкрився у плюсі, піднявшись на 0,56% до позначки 7.180,19.

Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє може бути під загрозою усунення від влади опозиційними партіями, якщо скористається конституційними інструментами для просування свого бюджетного плану. Як ліві партії, так і вкрай праве “Національне об’єднання” мають право висунути вотум недовіри та усунути уряд.

Найбільше через невизначеність постраждали акції французьких банків. У середу папери BNP Paribas SA впали на 3% до нового шестимісячного мінімуму, а протягом року акції найбільшого банку Франції впали більш ніж на 11% за рік. Папери страхової компанії AXA подешевшали того ж дня на 4,3%, а Credit Agricole — на 1,3%.

Цей політичний глухий кут викликає побоювання щодо можливого повторення фінансової кризи в дусі Греції, оскільки дефіцит держбюджету Франції, за прогнозами, досягне цього року 6,1% від ВВП — що більш ніж у два рази вище за ліміт, установлений Європейським Союзом, пише видання.

Згідно з прогнозами Єврокомісії, відношення боргу Франції до ВВП у 2024 році досягне 112,4%, що є другим показником у ЄС. План уряду щодо його зниження на 5,1% наступного року багато хто вважає недосяжним.

Лідерка французької опозиції Марін Ле Пен у понеділок встановила крайній термін, коли уряд має капітулювати через свої бюджетні вимоги або ризикувати вотумом довіри, посилюючи політичну кризу, яка сколихнула фінансові ринки.

Прибутковість французьких 10-річних облігацій вперше зрівнялася з прибутковістю грецьких боргових зобов’язань — символічний поріг, враховуючи, що Атени десять років тому були в центрі європейської боргової кризи.