Про це заявив речник ГУР Андрій Юсов у коментарі «Українській правді»

За нашими даними, інформація про те, що 28 лютого «влада» Придністров’я начебто попросить РФ, аби та приєднала їх до свого складу, наразі не підтверджується, — зазначив Юсов.

Він зауважив, що інформація, яка нині широко обговорюється в ЗМІ, є частиною внутрішнього політичного молдовського процесу, а також певним тиском з боку невизнаного Придністров’я для захисту економічних інтересів.

Придністров’я вже давно хоче увійти до складу Росії

Вперше за останні 18 років лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський ініціює скликання з’їзду депутатів усіх рівнів.

Тирасполь організовує такі події у разі, коли потрібне надзвичайне рішення. Наразі офіційною причиною його скликання назвали «тиск з боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців».

Опозиція вважає, що на цих зборах буде озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії, а Путін оголосить про це прохання 29 лютого перед Федеральними Зборами, які ухвалять рішення задовольнити його.

Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му, щоб затвердити «конституцію» регіону.

Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.

За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.

Однак, референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком – та й то не невідкладно, а майже за 10 років – стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.