У 2023 році запустять громадські слухання щодо проєкту нового Генплану Києва: з урахуванням війни змінилися вимоги до пожежних станцій, об'єктів укріплення - зараз їх коригують.

Про це розповів заступник міського голови Києва Віталія Кличка Петро Оленич в інтерв’ю Економічній правді .

“Містобудівну документацію має розробляти комунальна установа, бо це стратегія розвитку міста. Я не бачу проблеми, коли міська влада за кошти бюджету фінансує розробку містобудівної документації. У такому випадку там будуть враховані побажання громади, а не замовника.

Зараз отримуємо всі ввідні щодо зміни генерального плану та активізуємо роботу щодо зонінгу. Зонінг вирішить багато питань. Детальні плани будуть потрібні, але для нових мікрорайонів”, – відповів Оленич на питання про те, що Київ п’ятий рік не може ухвалити новий Генплан.

На твердження, що навіть до великої війни і до пандемії проєкт Генплану не виносився на громадські слухання, заступник Кличка відповів:

“Це і була причина зміни керівника (Інституту Генерального плану – ред.). Він кожного разу рапортував, що все готово, але не міг винести документ на обговорення. Новий виконуючий обов’язки зібрав усі документи і передав їх на розгляд, справа зрушила з місця. На 25 лютого 2022 року була запланована публікація про громадські слухання. Скасували. Місяць тому повернулися.

З урахуванням війни змінилися вимоги до пожежних станцій, об’єктів укріплення. Зараз усі коригують, ми погоджуємо з центральними органами і в 2023 році запустимо громадські слухання”.

Фото: Відкриті джерела