Представники російського керівництва заявили про зрив домовленостей зі США, яких нібито вдалося досягти під час саміту Трампа і Путіна в Анкориджі, про це повідомляє Reuters.
На що розраховувала Москва
За даними Reuters, російська сторона очікувала, що в обмін на призупинення бойових дій за нинішньою лінією фронту США погодяться на передачу під контроль РФ усієї території Донбасу.
Водночас Білий дім і сам Дональд Трамп раніше заперечували існування будь-яких подібних домовленостей.
На думку аналітиків, зміна риторики Кремля може бути пов’язана з посиленням військового та економічного тиску на Росію, а також позицією Трампа, яку він продемонстрував під час саміту G7, висловивши солідарність із президентом України Володимиром Зеленським.
Читайте також: Росія не готова до мирних переговорів з Україною: Путін знову згадав про “Стамбульські домовленості”
У чому звинувачують США
Помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив про «неспроможність США пройти свою частину шляху» та наголосив, що Москва тепер розраховує лише на власну перемогу.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав торішню зустріч «американською тактичною хитрістю» та заявив, що нещодавні повідомлення ЗМІ про нібито згоду Трампа Зеленському на посилення військових дій України проти Росії є «спробою видати бажане за дійсне».
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков також заявив про зрив угод, однак зазначив, що контакти з Вашингтоном продовжуються.
Нагадаємо, днями у Кремлі раптом заявили про готовність до діалогу з Євросоюзом, про що сказав помічник російського диктатора Володимира Путіна Юрій Ушаков.
Читайте також: Трамп висловив захоплення українськими ударами по РФ під час розмови із Зеленським – FT





























