Про це розповів в етері КИЇВ24 голова правління Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин.

Сонячні панелі на балконах взимку можливо дадуть вам змогу підзарядити невеличкі гаджети, працювати ноутбуку на світильнику. Влітку це може бути непоганою ідеєю. Для засобу живлення, думайте про інвертор та акумулятор.

Вадим Литвин пояснює, що в зимовий період сонячні панелі будуть не настільки ефективними як влітку, тож краще сфокусуватись на купівлі інвертора та акумулятора. Однак, якщо бюджет дозволяє, то від додаткових сонячних панелей теж не варто відмовлятись.

І далі до нього можна доєднати панель. Це система, яка може заряджатися від мережі та розряджатися, коли струму у мережі немає. Якщо це вам вигідно, можна забезпечити себе панельками на балконі.

Відключення повертаються: чого очікувати взимку

У ДТЕК радять розраховувати на себе на випадок тривалих відключень електроенергії взимку. Таку заяву минулого місяця зробив виконавчий директор компанії Дмитро Сахарук на форумі “Майбутнє української енергетики. Діалоги з NV”.

Він також додав, що очікує від уряду й енергетиків кратне збільшення швидкості в підготовці до зими. Адже наразі на всіх електростанціях енергохолдингу, окрім обладнання, істотно пошкоджені ще й будівельні конструкції споруд: дахи та стіни. Тому за низьких температур взимку навіть відновлене обладнання може не працювати.

У Міненерго також закликали українців готуватися до складної зими. За оцінкою гендиректора Yasno, з настанням холодів люди можуть бути без світла по 12 годин. За оптимістичним прогнозом — по 5-6 годин. В Українській асоціації відновлювальної енергетики мешканцям висоток радять загартовуватися. При щоденних відключеннях електроенергії забезпечення опаленням квартир на горішніх поверхах стане проблемою.

Якщо Україна не налагодить імпорт електроенергії з-за кордону та не наростить достатньо потужностей до осені, то вже з початком опалювального сезону українці відчують дефіцит електроенергії.