Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, наразі у сусідніх країнах спостерігається зростання захворюваності на кір. Так, за даними Національного порталу з імунізації, в Румунії оголошено епідемію кору.

Вона зазначила, що вакцинація і сьогодні залишається єдиним дієвим засобом захисту від багатьох інфекційних захворювань, серед яких і кір. До того ж кір — одна з найбільш заразних хвороб у світі.

Маємо розуміти, що причиною спалахів кору є невакциновані діти. Захворювання починається саме з них, а вже потім переходить до дорослих. Тому звертаюся насамперед до батьків. Просто зараз зв’яжіться з педіатром або сімейним лікарем, щоб переконатися, чи вакцинована ваша дитина — сказала Гінзбург.

На сьогодні Київ забезпечений дієвою якісною вакциною, яка зберігається за правилами з дотриманням усіх вимог до холодового ланцюга. Щеплення за календарем безкоштовні. Спеціального скринінгу напередодні вакцинації робити не потрібно.

Якщо дитина має хронічне захворювання, це є не забороною, а прямим показанням до вакцинації, адже саме такі діти є групою особливого ризику важкого перебігу хвороби. Щодо дорослих, то ті, хто не впевнений, чи був вакцинований, можуть здати спеціальний аналіз крові, а потім порадитися з лікарем щодо необхідності вакцинації.

За її словами, необхідно зробити лише два кроки — консультація з лікарем і вчасна вакцинація, що гарантуватимуть безпеку дитини, близьких і оточуючих.