Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 депутатка Київської міської ради, фракція “УДАР” Вікторія Муха

У Києві створена міжвідомча спеціальна група, яка вивчає і визначає ті пам’ятники, дошки та інші об’єкти або їхні елементи, які прибираються з публічного простору. І зараз напрацьовано ще 56 таких об’єктів, які ми будемо рекомендувати  балансоутримувачам прибрати. Ще майже 30 об’єктів, з яких треба знімати ці елементи. Але мені здається, що дуже добре було б почути думку фахівців тому, що вивчати цей перід нашої історії, у будь-якому випадку треба знати нашим нащадкам, говорити правду про те, що відбувалося в цей період

Вона додала, що в майбутньому до цих пам’ятників можуть приходити діти, щоб бачити та вивчати. Адже дорослі нині застали період зламу епох, перетворень, боротьби за незалежність України. Однак, за словами, депутатки, важливо мати фахову дискусію в майбутньому. Варто враховувати практику інших міст і країн, зокрема, Східної Європи, які все це збирають і облаштовують в одному місці.

Раніше повідомлялося, що уряд дозволив демонтувати пам’ятники Пушкіна і Щорса, а також інших культурних елементів радянської спадщини в Києві. Так, за словами тимчасового виконувача обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, наразі триває «визволення українських міст і української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті».