Про це повідомляє гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко.

Сьогодні ввечері очікуються стабілізаційні відключення світла. Тобто графіки повинні працювати з 18:00.

Як зазначили в пресслужбі ДТЕК Київські електромережі, щоб зрозуміти, коли буде світло, потрібно ввести на сайті компанії свої дані — вулицю і номер будинку у відповідні поля. Після цього можна побачити графік стабілізаційних відключень конкретно за адресою.

Він складається з трьох категорій:

  • Білий колір на графіку — світло є. Періоди, коли гарантують наявність світла.
  • Сірий колір — світла немає. Періоди, коли відключення буде відбуватись гарантовано для того, аби збалансувати енергосистему.
  • Світло-сірий колір — можливі відключення. Періоди, коли відключення може застосовуватися, якщо дисбаланс в енергосистемі буде збільшуватися. У ці періоди рекомендують знижувати споживання електроенергії та не користуватися ліфтами.

Як зазначили в пресслужбі, ці графіки актуальні тільки тоді, коли введені стабілізаційні відключення і лише в той проміжок часу, коли вони діють.

Відключення світла в Україні

Як повідомили в пресслужбі Міненерго, сьогодні з 18:00 до 24:00 в усіх регіонах можливе застосовування обмежень промислових та побутових споживачів. Причина – нестача електроенергії в енергосистемі після російських атак.

“Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання”, – йдеться в повідомленні.

Енергетика України під прицілом ворога. Відключення впроваджують через атаки

Нагадаємо, в Україні запроваджують відключення світла, оскільки Росія останні кілька місяців активно атакувала українські об’єкти енергетичної інфраструктури. Внаслідок таких атак ворог сильно пошкодив теплогенерацію в Україні — уражена велика кількість ТЕС та ТЕЦ.