Музею історії міста Києва презентує графічні роботи видатного українського шістдесятника Віктора Зарецького.

Про це повідомляє Музейно-виставковий центр.

Усі представлені твори походять з колекції Олексія Василенка, яка формувалася протягом кількох десятиліть. Український колекціонер серед іншого присвятив творчості Віктора Зарецького книги «Графіка В. Зарецького 1940–1980-х рр.» та «Контркультура. Графіка «неформальних академіків» 1950-80-х».

Для виставки обрано понад 90 робіт різних періодів творчості митця, починаючи зі студентських малюнків 1940-х років до зрілих творів кінця 1980-х. Презентована колекція демонструє розмаїття графічних технік, а також діапазон мистецьких зацікавлень художника.

Глядач матиме нагоду побачити роботи в різних жанрах: портрет, пейзаж, анімалістика та жанрові сцени, і скласти докладне уявлення про Зарецького-графіка, адже виставки його графічних творів проводяться значно рідше, ніж виставки живопису, попри велику популярність майстра серед колекціонерів та поціновувачів мистецтва.

Віктор Зарецький – це визначна постать українського мистецтва ХХ століття. Він зазвичай сприймається переважно як живописець. Проте сам майстер був переконаний, що малюнок – це основа гарної картини. Саме через це Зарецький дуже прискіпливо ставився до малюнку, а його графіка — жива та вишукана мова автора.

Організатор проєкту — творча художня майстерня «Білий Ведмідь».

Партнер проєкту — аукціонний дім Goldens.

Виставка «Віктор Зарецький. Графіка. Ретроспектива» триватиме з 19 жовтня до 20 листопада.
Графік роботи експозиції згідно з графіком роботи музею:

Ср-Нд: 12:00-19:00

каса працює з 12:00 до 18:30

Пн-Вт: вихідні
Вартість квитків: 100/80 (повний/пільговий)

Адреса:

Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва.

Фото: відкриті джерела