Про це повідомляє Укрінформ.

Вихідці з Ірану провели мирне зібрання на Майдані Незалежності, аби засвідчити свою незгоду з продажем та передачею керівництвом Ірану російській федерації зброї – бойових БПЛА, які щоденно знищують Україну.

На акцію зібралися переважно іранці – громадяни України. Також тут були і українці, які їх підтримують.

“Наш захід спрямований на захист і підтримку України, оскільки Іран почав допомагати росії, яка воює проти України. росія обстрілює цими дронами Київ та інші міста, багато людей страждають від вибухів”, – сказав один з організаторів заходу Горейші Масуд.

Він народився в Ірані поблизу Тегерана, але з семи років живе у Києві. Його батько займався політикою, відстоював права людини, а в 1993 році став одним з перших іранських біженців в Україні.

«У Києві і в інших містах України проживають багато іранців, людей іранського походження. Україна – багатонаціональна держава, ми теж є частиною цієї країни. Керівництво Ірану продає росії дрони, це ті дрони, які вибухають зараз в Україні та можуть вбивати іранців», – наголосив Масуд.

Також він зазначив, що в самому Ірані зараз народ протистоїть керівництву країни, яке шкодить іранському народу.

“В Ірані також люди виходять на акції протесту, які почалися після того, як вбили дівчину. Це схоже на те, як було на Майдані в Україні. Йдуть акції, народ хоче прибрати цей режим. Там щодня від 100 до 400 людей вбивають, людей просто катують, знущаються”, – додав Масуд.

Він, як громадянин України, який служить у ЗСУ, запропонував землякам створити підрозділ з етнічних іранців, які готові стати на захист України.

Фото: Укрінформ