Про це інформує Держспецзв’язку. Оскільки Кіберцентр входить до структури Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Зазначається, що Кіберцентр UA 30 дає можливість відпрацьовувати реальні сценарії кібератак. Центр займеться кіберзахистом держустанов, бізнесу і громадян. Але вперше чергу серез завдань Кіберцентру – захист критичної інформаційної інфраструктури.

Це, зокрема, державні реєстри, цифрові послуги, державні інформаційні ресурси, інформаційні системи критичних підприємств. Крім того, Кібцентр стає адміністратором безпеки Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, куди до 2024 року мають бути перенесені 80% реєстрів“, – зазначає Держспецзв’язку.

На створення центру витратили 6 мільйонів гривень, більшість з яких – державні кошти.

У Кіберцентрі UA30 розміщується урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Також до складу UA30 увійшов оновлений Тренінговий кіберцентр. Це єдиний в Україні центр, що дає можливість відпрацьовувати реальні сценарії кібератак в навчальному середовищі та отримувати практичні навички для роботи в реальному середовищі.

У світі налічується близько 20 таких платформ. Шість з них знаходяться в США“, – додає Держспецзв’язку.

Володимир Зеленський на відкритті зауважив, що в Україні буде створено навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки.

У нас великі плани щодо підготовки таких спеціалістів. Окрім центру, ми готуємося до відкриття університету для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Скоро будемо його презентувати. Україна має ростити таких фахівців з 15 16 років, щоб вони нікуди не їхали. Пропонувати їм роботу, а вони нам забезпечать безпечне життя“, – наголосив він.

Юрій Щиголь додав, що зараз в Держспецзв’язку розглядають питання про можливість залучати до роботи в Кіберцентр фахівців, які проходять строкову службу.

Ми шукаємо найбільш вдалий спосіб реалізації, щоб можна було залучити фахівців з цивільного сектору до захисту держави“, – зазначив він.

Фото: Фейсбук НВ