Постійна комісія з питань місцевого самоврядування підтримала проект звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів щодо передачі пам’ятки історії національного значення – Будинку Сікорського – у комунальну власність. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook депутат Київради Вікторія Муха.
Вона зазначила, що будівля належить до державної власності та перебуває на балансі держпідприємства “Готель Козацький” Міноборони України. Київрада ще у 2017 році підтвердила готовність прийняти будинок у комунальну власність. Іншим рішенням у лютому 2020 року місто взяло зобов’язання використовувати Будинок Сікорського як заклад культури.
Пам’ятка історії національного значення знаходиться в занедбаному стані та продовжує руйнуватись. Крім того, на будівлю накладений арешт.
Згідно х новим проектом будівлі на першому поверсі планують відновити оригінальні інтер’єри (вітальну, бібліотеку і робочий кабінет). На двох інших поверхах має працювати центр науково-технічної творчості, де можна розмістити симулятор кабіни літака, авіаконструкторську майстерню зі станками, кімнату із цифровими повітряними боями та рятувальними експедиціями за участю гвинтокрилів Сікорського.
Проект оновлення будинку Сікорського

Проектом рішення Київраді пропонується звернутись до Кабміну щодо термінового вжиття заходів з передачі пам’ятки у комунальну власніть міста або забезпечити її збереження за рахунок коштів балансоутримувача.

Вікторія Муха нагадала, що родина Сікорських мешкала у будинку на вулиці Ярославів Вал, 14-б, саме він став першим “авіаційним заводом” всесвітньо відомого конструктора, де Ігор Сікорський збудував і запустив свій перший гелікоптер.