Про це йдеться у відео, яке опублікували у Telegram-каналі “Київ-Info”.

У мережі шириться відео, на якому чоловік штовхає учня та звинувачує його в сепаратизмі. Попередньо, це вчитель фізичної культури у навчальному закладі номер 37  у Голосіївському районі столиці.

Дійшло навіть до того, що вчитель погрожував дитині реанімацією.

Я тебе навчу, як правильно. Не буду з тобою цяцькатися… Якщо я тебе трону, тебе навіть реанімація не спасе.

Конфлікт спровокував бурхливе обговорення у мережі. Більшість – захищає школяра, але є й такі, що намагаються виправдати поведінку вчителя.

Реакція омбудсмена

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вже відреагував на цей інцидент, повідомивши, що звернувся до правоохоронних органів і запросив проведення якісного розслідування. Він також взяв справу під особистий контроль.

Поведінка вчителя, яка зафіксована на відео, містить ознаки кримінального правопорушення – погрози вбивством, нанесення тілесних ушкоджень… А якщо додати до цього обставини, які обтяжують покарання, – висловлювання, що несуть дискримінаційний характер, можна, ймовірно, припускати, що порушення вчинили на ґрунті ненависті.

Він також відзначив, що подібні дії можуть бути класифіковані як сприяння ворожнечі на ґрунті соціального походження та місця проживання. Омбудсмен підкреслив, що будь-який випадок насильства проти дітей має бути розглянутий з відповідною ретельністю та не може залишитися безкарним.

Булінг у школах

Нагадаємо, що буквально кілька тижнів тому ще в одній київській школі однолітки побили 13-річного однокласника. Лікарі діагностували у хлопця численні травми. Через те, що хлопець не одразу розповів про проблему, медики провели операцію лише на десятий день після побиття.

Тоді у столичній прокуратурі заявили, що проводять досудове розслідування за фактом нанесення умисних легких тілесних ушкоджень. Виконувачка обов’язків директора 81-ї школи заявила в етері КИЇВ24, що постраждалий хлопець перебуває на інклюзивному навчанні й на уроках поруч з ним мав бути асистент вчителя. А конфліктна ситуація трапилася на перерві.

Скандали чи, ба більше – булінг у школі – проблема не нова. За минулий рік по всій країні відкрили близько ста справ щодо цькування. А впродовж останніх 5 років їх кількість перевалила за 600.

Зазначимо, що у столиці запускають “ментальну варту” — проєкт психологічної підтримки для учнів, їхніх батьків, вчителів та адміністрації шкіл. Про це повідомляє Київ Цифровий. Організатори сподіваються знизити рівень напруження у навчальних закладах та створити там безпечне і комфортне середовище.