Від 10% до 80% геномів мікроорганізмів зі столичного метро — невідомі сучасній науці. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на результати дослідження підземок у більш, ніж 50 містах світу.

Вчені взяли забір матеріалу, щоб потім порівняти їх і з’ясувати, які фактори роблять метро більш безпечним для людини, а які — навпаки.

Більшості мікорорганізмів, виявлених у столичній підземці, немає у жодних базах даних. Однак вчені кажуть, що жодної сенсації у цьому немає — адже найчастіше бактерії складаються з безлічі фрагментів інших бактерій.

Деякі з цих «уламків» є частиною хвороботворних бактерій; так, згідно з оприлюдненими даними, на станції метро «Контрактова площа» є мікроорганізми з геномами чумної палички. Але це не означає, що вони є небезпечними. Найчастіше такі організми неможливо виростити і дослідити в лабораторії, а тому їхня природа та властивості достемено невідомі вченим.

Проект MetaSUB працює з 2017 року, в Україні його підтримує Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ, але участь у заходах беруть виключно волонтери. Результати дослідження можуть стати у нагоді архітекторам, дизайнерам, інженерам — повідомляє видання.

Раніше ми писали про скандальне інтерв’ю одного з кандидатів на посаду директора НАНУ, яку раніше обіймав легендарний Борис Патон.

Фото: твіттер metasub, фейсбук