У Київській міській державній адміністрації заперечили цю інформацію.

В мережі зʼявилися повідомлення про нібито “листи” від департаменту охорони здоров’я КМДА та Міндовкілля. У публікаціях звучали “рекомендації” жителям столиці робити запаси питної води на п’ять днів.

При цьому на офіційних ресурсах цієї інформації немає, а також немає цифрової копії наказу.

Ситуація з водою у Дніпрі контрольована

Пізніше у КМДА зробили заяву, що ситуація із якістю води у Києві є контрольованою.

“Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро”, — розповіли в Київській міській військовій адміністрації.

У відомстві додали, що у разі, якщо якість води погіршиться, Київводоканал “негайного відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил”.

Зазначається, що, за даними Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, спостерігається погіршення якості води річки Сейм.

“Проте, за інформацією контрольних служб, наразі підстав для паніки немає — показники питної води в столиці залишаються в нормі”, — передали в адміністрації.

Крім того, у КМДА заявили про розробку комплексу заходів міськими службами на випадок погіршення ситуації, який дозволить забезпечити споживачів столиці питною водою. Однак такі дії не означають настання надзвичайної ситуації.

“Окремі організації та установи також можуть розробляти плани для убезпечення та реагування на будь-які можливі сценарії розвитку подій. Зокрема звертатися до підпорядкованих підприємств щодо створення запасів води”, — йдеться в заяві адміністрації.

Що розповіли у МОЗ

Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я у фейсбуці зазначив, що станом на 6 вересня у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання в столиці “перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявлено”.

За словами гендиректора Київського міського ЦКПХ Сергія Чумака, в окремих пробах води з відкритих водних джерел Києва спостерігається незначне перевищення деяких показників, “характерне для даного часу, що є типовим у проєкції минулих років”.

Забруднення річок Сейм та Десна

У середу, 28 серпня, повідомляли, що у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.

А у вівторок, 27 серпня, у річці Сейм зафіксували значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин. Тоді ж екологічна комісія заборонила купатися, ловити рибу та використовувати воду з річки для господарських потреб через загрозу для здоров’я людей.

Водночас у четвер, 29 серпня, Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення щодо забруднення річок Сейм та Десна. 30 серпня, перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.

Окрім того, Київводоканал зробив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.