Менеджер Національної суспільної телерадіокомпанії України Юрій Макаров відповів на агресивну позицію мистецького критика Костянтина Дорошенка, який просуває ідею втілення російського проекту Міжнародного центру Голокосту Бабин Яр.
Так, пан Дорошенко називає проявом антисемітизму критику концепції російської команди. А сама концепція начебто не була представлена до останнього часу, а все, що було презентовано у медіапросторі досі – то «вкрадені чернетки ніким не затвердженої концепції».
«Передбачувана критика нового керівництва співробітниками, з якими не продовжили контракти, і святеницький аналіз проекту “Дау”, фільми якого згодом очолили рейтинги німецької, австрійської, британської кінокритики. Заздрість до чужих можливостей і бюджетів, прихований антисемітизм, бажання патріотичним пафосом відвернути увагу від власних махінацій – серед мотивів призвідників кампанії. А ініційовані ними листи-ультиматуми – зразок інформаційної антисанітарії», – висловився критик на своїй Facebook-сторінці.
У відповідь шеф-редактор суспільного мовника Юрій Макаров такі висловлювання критика назвав«рікісним взірцем вишуканого агресивного хамства».
«Якщо його переконаний захисник вживає такі аргументи й такі прийоми, це певним чином свідчить про недостатню чистоту намірів… Стосовно російського проекту МЦГБЯ я передусім виходжу з презумпції винуватості просто через те, що він, перепрошую, російський, доки не буде доведено протилежне. Поки що доказів доброчесності мені недостатньо, навпаки, кожен сигнал тільки підкріплює підозри. Ну а, за Костянтином Дорошенком, кожен, хто проти російського проекту МЦГБЯ, має корисливі мотиви. Ти проти московського меморіалу? Тобі заплатили. Хороші манери й порядне виховання не дозволяють мені відразу звинувачувати кожного опонента в грошовій зацікавленості. А раптом він так відчуває? а раптом це його переконання? І навпаки, активний «наїзд», крім іншого, свідчить про хід думок опонента, адже зазвичай підозри та звинувачення розповідають більше не про того, кого підозрюють і звинувачують, а того, хто підозрює та звинувачує», – написав редактор суспільного мовника.
Юрій Макаров зауважив, що куратори російського проекту намагалися з ним зустрітися, аби начебто пояснити ідею Меморіалу. Проте після агресивних висловлювань та подібних методів просування цієї концепції він заявив, що все це відбиває бажання спілкуватися напряму.
Зазначимо, існує два проекти Міжнародного центру Голокосту Бабин Яр – російський та український. Нещодавно була презентована концепція меморіалу від команди авторів на чолі із російський режисером Іллею Хржановським. За розробками, автори планують забезпечити відвідувачам персоналізований підхід та індивідуальний маршрут.
Проте, як повідомив український дисидент єврейського походження та віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, російська команда на чолі із режисером Іллею Хржановським намагаються домовитися із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду національного заповідника «Бабин Яр» у Києві.
Також існує проект українського державного меморіалу жертв розстрілів у Бабиному Яру, створення якого у червні цього року анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Його планують збудувати і відкрити до 80-х роковин Бабиного Яру, у 2021 році.
Фото: Фейсбук