Про це розповів заступник міністра оборони України Юрій Джигир.
За його словами, робота аудиту спрямована на запобігання порушень, а певне відшкодування коштів та усунення переважної частини цих порушень вдалося організувати безпосередньо під час проведення внутрішніх перевірок.
Посадовець також розповів, що завдяки впровадженню аудиторських рекомендацій відомство досягнуло економічного ефекту на загальну суму більше ніж 1,5 млрд гривень.
Джигир наголосив, що проведення таких перевірок — це “рутинний стандартизований процес, який триває постійно”, а об’єктами аудиту в будь-який час можуть бути всі підрозділи Міноборони.
Міноборони — це величезний механізм зі значною кількістю структурних підрозділів. Але раз на кілька років, як мінімум високо ризиковані сфери повинні потрапити в поле зору аудиту і по них повинен бути висновок і відповідне реагування. Щодо ризикованих сфер — вони визначені.
Посадовець також додав, що за підсумками аудитів правоохоронці порушили десятки кримінальних проваджень.
Раніше повідомляли. що у лютому аудитори Міністерства оборони України виявили, що деяким військовослужбовцям безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду, відому як “бойові” доплати. Фактично, багато військових перебували у пунктах постійної дислокації та виконували свої звичайні функціональні обов’язки, не пов’язані з веденням бойових дій. Незважаючи на це, їм нараховували “бойові” доплати, які призначені лише для тих, хто безпосередньо бере участь у бойових діях.