Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Київська міська рада звернулася до Кабінету міністрів та Міністерства охорони здоров’я з проханням виконати рішення про використання медичної бази відомчих лікарень, які розташовані в Києві, для приймання та лікування хворих на COVID-19 киян.
Василь Лазоришинець, віцепрезидент НАМН України, розповів, що протягом майже двох тижнів Академія вже співпрацює з КМДА.
«Ми (НАМН – ред.) виділили 500 ліжок із тих 4 тисяч, які є в Академії наук. Але це ліжка по всій Україні, не тільки в Києві», – повідомив Василь Лазоришинець.
Віцепрезидент НАМН України зазначив, що єдина проблема, яка наразі є – відсутність фінансування цих пацієнтів. Василь Лазоришинець також наголосив, що з 31 березня жодної копійки на лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, у НАМН держава не виділила.
«Наразі 275 пацієнтів госпіталізовано в столиці, із них 172 – на кисні, тобто, важкі. 148 ліжок, які є в Академії, – резервних. Ми готові підставити плече адміністрації Києва, Департаменту охорони здоров’я та насамперед киянам. Як правило, ми надаємо високоспеціалізовану меддопомогу, яка не надається в інших закладах. Але водночас ми “включилися” – ліжка виділені», – зазначив Василь Лазоришинець.
За словами віцепрезидента НАМН України, уряд ще 31 березня ухвалив постанову про виділення субвенції для лікування хворих на COVID-19.
«Сьогодні вже 9 квітня, але коштів для лікування ми не маємо», – наголосив віцепрезидент НАМН.
Важливо, що Академія наук вже почала допомагати в лікуванні певної частини інфікованих.
Фото: фейсбук