Це помітив аналітик видання Bild Юліан Рьопке.
За його словами — швидкість “Булави” – до 100 кілометрів на годину, а у повітрі цей дрон-камікадзе може перебувати понад 50 хвилин. Рьопке також зауважив, що “Булава” працює на програмному забезпеченні зі штучним інтелектом.
Це дозволяє безпілотнику автоматично знаходити раніше встановлені слабкі місця в російських танках і БТР під час фінального підльоту до цілі. Водночас український оборонний портал Defense Express називає його аналогом російського “Ланцета”.
Характеристики нового дрона “Булава”
Дрон-камікадзe Mace назвали так у брошюрі на виставці у Парижі. Однак за написом на крилах безпілотник має назву саме “Булава”.
Він загальну злітну вагу у 11 кг, з яких на бойову частину припадає 3,6 кг. Бойова частина дрона є комбінованою і поєднує у собі кумулятивну, пробивну та термобаричну.
При крейсерській швидкості у 100 км/год він може знаходитись у повітрі понад 50 хвилин, мотор на дроні – електричний. Розмах крил складає близько 1,6 метра, при загальній довжині дрона близько 1,5 метра.
Серед особливостей дрона зазначена можливість використання, як в день, так і в ночі, машинний зір з автоматичним виявленням та автоматичним супроводженням цілі, на додачу високу стійкість до РЕБ.
Дрон фіксує спуфінг, має шифрований канал передачі даних, а також використовує MESH-технологію (ретрансляцію), що дозволяє реалізувати дальність удару на понад 60 км. Також мова йде і про об’єднання у єдиний контур із розвідувальними дронами.
Для старту Mace використовується катапульта. Окрім можливості ураження обраної оператором цілі також є можливість удару по координатах.
Раніше також повідомляли, що морську платформу Magura озброїли ракетами класу «повітря-повітря».