Про це повідомляє пресслужба Верховної Радиз посиланням на слова заступника голови комітету Єгора Чернєва.

Зараз шукаємо формулу, при якій люди з інвалідністю не будуть позбавлені необхідного догляду. З іншого боку, ми маємо перекрити лазівку, якою користуються деякі ухилянти.
Зазначається, що ухилянти знаходять людей з інвалідністю, і в однієї такої людини може бути, умовно кажучи, дев’ять доглядачів. Подібного не має бути.
Як наголошує Єгор Чернєв, у людини з інвалідністю повинен бути тільки один доглядач.
У заяві йдеться, що комітет поставив перед собою мету:
  • з одного боку, виконати запит Генштабу та Міністерства оборони,
  • з іншого – втримати баланс прав, свобод та справедливості для людей.

За словами Єгора Чернєва, як тільки законопроєкт буде збалансовано, він потрапить у сесійну залу Верховної Ради.

Нагадаємо, що член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко каже, що кількість правок до проєкту закону поступово зменшується. У парламенті нормативно-правовий акт може опинитися навіть у березні.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня Кабінет Міністрів затвердив та вніс до парламенту оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

А вже 7 лютого Верховна Рада України підтримала документ у першому читанні.

Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У ньому, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.

Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.

У Міноборони також пояснили ситуацію з потребою у мобілізації, а саме, чи кількість мобілізованих коригується залежно від потреби та ситуації на фронті. При цьому, мобілізація 400-500 тисяч військовозобов’язаних є загальною оцінкою.