Про це заявив голова комітету Дмитро Наталуха.

За його словами, пропозиції “надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників й сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них”.

Що відомо про економічне бронювання

Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що у Верховній Раді розглядаються дві моделі економічного бронювання. За його словами, одна з них передбачає сплату податку із зарплати 35 тисяч гривень, друга — це квотне бронювання по галузях.

Водночас заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що ідея економічного бронювання буде обговорюватися. Однак, за його словами, на столі зараз немає законопроєктів, які б пропонувалися в порядок денний чи були б на якомусь фінальному етапі.

Нагадаємо,  в Україні змінили порядок бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Відповідно до цих змін спрощується бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, яких залучають до відновлення об’єктів критичної інфраструктури, та їх підрядних організацій.

Раніше ми писали, що Мінекономіки забронювало від мобілізації працівників однієї з найвідоміших кур’єрських компаній, букмекерську контору та мережу платіжних систем. Про це повідомив народний депутат від партії “Слуга Народу” Олександр Федієнко та опублікував відповідний документ. Проте згодом, після суспільного резонансу, Міністерство економіки України скасувало бронювання працівників Visa, Glovo, Favbet Tech та інших технологічних компаній.