Про це Ллойд Остін заявив під час свого виступу у Палаті представників США.

Ми знаємо: якщо Путін доб’ється успіху, він не зупиниться. Він продовжуватиме агресивніші дії в регіоні. А автократи дивитимуться на це, і в результаті вони будуть заохочені тим фактом, що це сталося, і ми не змогли підтримати демократичну державу.

Зазначається, що передусім слухання стосувалось інциденту з госпіталізацією Остіна то його станом здоров’я, однак конгресмени все ж зачепили тему України та поставили кілька питань наскільки вона зараз потребує військової підтримки від США.

Ллойд Остін наголосив, що схвалення додаткового фінансування для Києва важливе, аби не допустити ситуації у світі, “де одна країна може перекроювати кордони своїх сусідів і нелегітимно захоплювати їхні суверенні території”.

Окрім того, глава Пентагону заявив, що якщо Україна програє, то під загрозою можуть опинитись насамперед країни Балтії.

Якщо ви балтійська країна, ви вкрай хвилюєтесь, чи не будете наступними. Вони знають Путіна. Вони знають, на що він здатен. І, відверто кажучи, якщо Україна впаде, я дійсно вірю, що НАТО буде воювати з Росією.

Нагадаємо, що напередодні  з’явилась інформація, що НАТО може відправити свої війська до України. Президент Франції заявив, що вони почули прохання Володимира Зеленського про посилення підтримки Києва, однак консенсусу щодо відправлення військ НАТО поки що немає.

Слова Макрона викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська. Зокрема, низка європейських країн, включаючи Німеччину, Польщу, Італію та Чехію, а також Сполучені Штати Америки, категорично відкинули ідею введення наземних військ.

Водночас Латвія та Естонія не виключають можливості відправлення солдатів в Україну.