Про це Олег Іващенко розповів в інтерв’ю Укрінформу.

Ключові заяви очільника СЗРУ:

РФ прагне повного контролю над Україною. Стратегічна мета Кремля щодо України – повне підкорення території. Проте їхні можливості обмежені через технологічне, економічне та дипломатичне виснаження. Довгостроково РФ хоче відновити контроль над країнами пострадянського простору.

На полі бою РФ хоче захопити чотири області. Україна утримує позиції на Курщині та в Бєлгородській області. РФ також прагне створити зону безпеки на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, але їхні ресурси скоротилися з 30 км до 5–10 км у глибину.

Мир для РФ – це спосіб виграти час. Це можливість перегрупуватися та підготуватися до нового удару. Україна працює над сталим миром, посилюючи тиск через санкції на російську нафту й газ. Україна була і залишиться у рамках тих земель, які прописані в Конституції, які визнані міжнародним правом. Це не обговорюється.

Російська економіка втрачає ресурси. З $150 млрд ФНД РФ залишилося $38 млрд. Запаси золота впали з 2300 до 1700 тонн, запаси юанів також зменшуються. Воєнні перевитрати за три місяці 2025 склали $5 млрд.

До кінця року РФ зіткнеться з економічною кризою. Очікуються проблеми з грошима, трудовими ресурсами, енергетикою та ЖКГ.

РФ заохочує новобранців великими виплатами. З 145 млн населення мобілізаційний потенціал становить 25 млн, а реально підготовлених – 3 млн. З початку війни мобілізовано 1,3 млн, втрати – близько 1 млн убитими та пораненими. Новобранцям платять $30 000–40 000, але Кремль ухиляється від виплат і це накопичує борги.

80% російської техніки – застаріла. Лише 20% техніки – новітні системи, решта – відремонтована зі зберігання. Росія виробляє 3 млн снарядів на рік, ще 2,5–3 млн постачає КНДР (загалом 6 млн з початку війни). Від КНДР отримано 120 САУ M1989 Koksan і 120 РСЗВ M1991.

Росія передає КНДР ракетні та космічні технології. Може ділитися й ядерними технологіями. КНДР відправила 13 800 робітників для російського ВПК, сільського господарства та будівництва. Північнокорейські артилеристи зафіксовані в Курській області.

Китай постачає РФ критичні компоненти. Надає верстати, спецхімію, порох і компоненти для ВПК. 80% електроніки для дронів – китайського походження. Китайці переймають досвід війни у росіян.

Білоруська армія не здатна до масштабних дій. Біля кордону з Україною Білорусь тримає лише 2 000 військових для відволікання. 80% їхнього ВПК інтегровано в російський, постачають боєприпаси та техніку. Ядерної зброї в Білорусі немає, хоча носії (Іскандер, літаки) присутні.

Польща та Балтія – у зоні ризику. РФ розглядає наступ через Сувальський коридор. Після війни РФ знадобиться 2–4 роки для відновлення боєздатності. Росіяни створюють Ленінградський воєнний округ — це не про оборону, а про наступ. Там буде операційний напрямок — Кольський півострів, Фінляндія;

Путіну не доповідають правду. Вплив на Путіна має вузьке коло виконавців, які уникають повідомляти реальний стан економіки та війни. Тема наступника табуйована, протестний потенціал низький, режим тримається на ФСБ і Росгвардії.

Російська церква вербує українців за кордоном. РПЦ в Європі використовується як інструмент впливу та вербування. Частина із 6,5 млн українців, які виїхали за кордон, підпадають під вплив російської церкви, російські попи — уже не просто попи, це агенти.

СЗРУ активно співпрацює з розвідками світу. З США та іншими країнами обмінюємось інформацією та отримуємо підтримку. СЗРУ створила бойові та технічні підрозділи на фронті.

Ми готуємо кадри по-новому. Академію зовнішньої розвідки ліквідовано, створено Центр професійного розвитку. СЗРУ набирає освічених фахівців, сприяючи навчанню в топових університетах світу. Відбір суворий, акцент на молодь із знанням кількох мов.

Африка для РФ – це ресурси та вплив. РФ розширює присутність через Африканський корпус (12 000, план – 24 000). Білоруські військові охороняють авіабази в Лівії, постачаючи обладнання, зокрема РЕБ.

Росія намагається розмити українське питання. Кремль лобіює розмороження активів ($280 млрд) через економічні пропозиції (Арктика, Сибір). Основне завдання спецпредставника РФ Кирила Дмитрієва — вивести з-під удару російські заморожені активи, це колосальна для них сума $280 млрд

Нагадаємо, у 2023 році Росія та Білорусь публічно оголосили про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території.

У 2024-му Лукашенко неодноразово заявляв, що отримує від Кремля ракетні комплекси, і навіть доручив розробити алгоритм їхнього застосування.

У січні 2025-го він повідомив, що отримає «з дня на день» десять комплексів «Орєшнік».

Жодне з цих повідомлень поки не отримало технічного підтвердження. У розвідці припускають, що подібні заяви Лукашенка — елемент внутрішньої мобілізації та сигнал Кремлю про свою «готовність», радше ніж реальні плани з посилення бойового потенціалу.