Про це повідомляє The Telegraph.

Як пише видання, події у Курській області були раптовими для російського командування. Зокрема, це вторгнення виявилося однією з найбільших наземних атак на материкову частину Росії відтоді, як Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Ймовірно, ця операція готувалась заздалегідь. Адже Україна підтягнула до кордону системи протиповітряної оборони для захисту своїх сил.

Також серед росіян існує побоювання, що в бою можуть бути задіяні нещодавно придбані Києвом винищувачі F-16.

Пізніше російський диктатор Володимир Путін призначив російського віце-прем’єр-міністра Дениса Мантурова куратором захисту Курської області. Окрім цього російські військові розлючено відреагували на нездатність міністерства оборони убезпечити Курськ.

“Прорив” кордону у Курській області

Вранці вівторка, 6 серпня, низка ЗМІ почала заявляти про те, що у Курській області українські військові нібито прорвали кордон та взяли під свій контроль низку населених пунктів. 7 серпня, у ЗМІ почала поширюватись інформація бої за місто Суджа, яке розташоване за 9 кілометрів від кордону.

Наразі ЗМІ повідомляють про прорив вглибину Росії на 25 км, захоплення 11 сіл у Курській області. Також відомо, що велика кількість росіян здалася у полон – про це свідчать запити у державному проєкті “Хочу найти”. На події у Курській області відреагували й на Заході. Так, США хоче поспілкуватися на цю тему з українською владою, однак у Держдепі вже зазначили, що дії України не заперечують домовленостям. У Євросоюзі підтримали Україну, зазначивши, що держава має право на спротив.

Також на події в Курській області відреагували й в Офісі президента, зазначивши, що йде експеримент щодо лояльності росіян до свого лідера, Володимира Путіна.