Про це повідомляє Київська міська рада.

Відповідне рішення на пленарному засіданні сесії міської ради було ухвалено столичними депутатами 64 голосами “за”.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Очільники рф неодноразово заявляли, що “росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова”. У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки“, – сказав Вадим Васильчук.

Він додав, що проєктом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, які направлені на перехід груп та класів з російської на державну мову.

Нагадаємо, що вчора, 10 листопада, депутати Київради перейменували ще 11 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.

Фото: відкриті джерела