Про це пише The Washington Post.

Справа, яку розглядали федеральні судді, стосується позову двох офіцерів поліції Капітолія і близько десятка законодавців-демократів.

Вони ще у 2021 році подали проти Трампа позов, звинувативши його в провокуванні насильства під час подій 6 січня 2021 року. Стверджувалось, що Трамп «вступив у змову» з членами ультраправих груп, які брали участь у штурмі Капітолія.

Адвокати Трампа наполягали, що він захищений від позову, оскільки як президент мав так званий абсолютний імунітет – звільнення від відповідальності за будь-які дії, вчинені в межах офіційних обов’язків. Але судді одноголосно вирішили, що Трамп «не встановив» свого права на імунітет у тому випадку.

Рішення федерального апеляційного суду США у Вашингтоні потенційно відкриває шлях і до інших цивільних позовів, у яких від експрезидента вимагатимуть компенсації за штурм Капітолія. Трамп ще може його оскаржити.

Нагадаємо, що у штаті Колорадо 30 жовтня, розпочався судовий процес, який має визначити, чи буде дискваліфіковано колишнього президента США Дональда Трампа з голосування на виборах 2024 рокую через його ймовірну причетність до штурму Капітолія у 2021 році.

Водночас у серпні суд штату Нью-Йорк визнав експрезидента США Дональда Трампа винним у шахрайстві через завищення вартості своїх активів.