Про це пише видання Reuters.

Щомісячна оплата включає: $360 тисяч йде на оплату роботи екіпажу, $75 тисяч – на паливо і $165 тисяч – на технічне обслуговування, вивезення сміття, харчування та інші витрати. На думку уряду, ці витрати «далеко не скромні» і громадяни не мають їх оплачувати, поки суд розглядає питання про конфіскацію судна.

В уряді США стверджують, що яхта, яку в травні 2022 року конфіскувала влада Фіджі, належить Сулейману Керімову — російському олігарху, який перебуває під санкціями Заходу ще з 2018 року.

Однак у компанії, що володіє яхтою, заперечують це та стверджують, що вона належить колишньому директору «Роснефти» Едуарду Худайнатову, який не є підсанкційним на Заході.

Федеральні прокурори Мангеттену в окружному суді США заявили, що на утримання яхти в середньому витрачають 600 тисяч доларів на місяць. Такі витрати називають «надмірними», що виправдовує проведення аукціону.

Американські прокурори заявили, що Худайнатов діє як «підставний власник» яхти «Amadea», щоб приховати роль Керімова. У своїй заяві адвокати олігарха назвали клопотання про продаж судна «передчасним» і закликали суд відмовити в його задоволенні, поки він «не з’ясує, чи був арешт неконституційним».

Якщо уряду США вдасться продати яхту на аукціоні, він може перерахувати кошти від продажу Україні. Вартість яхти становить 325 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у 2022 році американське Міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі російську яхту вартістю 300 мільйонів доларів. Вітрильник належав олігарху Сулейману Керімову. Згідно з повідомленням Мін’юсту, судно конфіскували на підставі ймовірного порушення американського законодавства, зокрема закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження, відмивання грошей і змови.