Про це заявив глава Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Акіліно, передає Bloomberg.

За три роки армія Китаю прийняла на озброєння додатково 400 винищувачів і понад 20 великих військових кораблів. Також Пекін подвоїв свій арсенал балістичних і крилатих ракет.

Усе вказує на вказівку глави КНР Сі Цзіньпіна на зустрічі з армією бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року, — сказав Акіліно.

Крім того, китайські військові відпрацьовують різні завдання, пов’язані з операціями проти Тайваню. Йдеться про імітацію оточення за допомогою морської та повітряної блокади.

Водночас представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив, що Тайвань є «внутрішньою справою Китаю», а Вашингтон, за його словами, «сіє розкол в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні».

Тим часом американська розвідувальна спільнота вважає, що Китай не хоче військового конфлікту через Тайвань, навіть попри те, що він сповнений рішучості взяти острів під свій контроль.

Партнерство Китаю з Росією також викликає тривогу, оскільки Китай надав диктатору Володимиру Путіну економічну допомогу і допомогу у сфері безпеки для вторгнення на Україну. Партнерство Китаю з Росією є відповіддю на альянси США в Тихоокеанському регіоні та в інших місцях.