Про це пише The New York Times.

Щоб забезпечити постачання артилерійських розрахунків України, Пентагон минулого року поставив за мету виробляти 100 тисяч снарядів на місяць до кінця 2025 року. Ця мета є майже десятикратним збільшенням виробництва в порівнянні з тим, що було кілька років тому.

Заводи у Скрентоні та Вілкс-Баррі, штат Пенсільванія, разом виробляють близько 36 тисяч снарядів на місяць. Нове підприємство General Dynamics у Мескіте, штат Техас, після виходу на повну потужність вироблятиме 30 тисяч одиниць продукції на місяць. Очікується, що оборонна фірма IMT з Огайо компенсує різницю.

Підприємство вартістю понад 500 млн доларів було профінансовано коштом додаткових витрат на 2022 і 2023 фінансові роки та включає передові виробничі технології та автоматизацію для виробництва металевих деталей великого калібру.

Менш як рік тому околиці тут, у Північному Техасі, були просто брудне поле. Але завдяки фінансуванню від Конгресу американська оборонна фірма General Dynamics спромоглася відкрити завод приблизно через 10 місяців після початку будівництва.

Навіть коли на заводі в Мескіте завершувалося будівництво першої виробничої лінії з виробництва 155-міліметрових снарядів, робітники вже облаштовували другу лінію у тому самому будинку.

Завод у Мескітіе створить близько 350 робочих місць у місцевій економіці, коли наступного року вийде на повну виробничу потужність.

Снаряди для України: що відомо про чеську ініціативу

Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.

Закупівля боєприпасів допоможе Україні дати відсіч російським агресорам. Це свідчить про те, що світ не згоден з діями Росії й готовий підтримувати Україну в її боротьбі за свободу.

Чехія продовжує шукати партнерів, щоб й надалі підтримувати Україну. Її мета – закупити 800 тисяч боєприпасів, щоб допомогти українській армії здолати ворога.

Зокрема в березні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про надання Україні пакета допомоги на суму 478 мільйонів євро. Тоді ж він оголосив, що внесок Німеччини дозволить покрити вартість 180 тисяч снарядів.