Про це пише BBC.
Зазначається, що буде реформовано “архаїчні” правила планування, які, на думку міністрів, стримували Британію у глобальній гонитві за чистою, безпечною та доступною енергією.
Прем’єр-міністр Кір Стармер заявив, що країна була “підведена і залишилася позаду”, оскільки вона не будувала атомну електростанцію “десятиліттями” – і ці плани створять тисячі висококваліфікованих робочих місць.
Профспілки та бізнес-групи схвалили цей крок, але екологи розкритикували уряд, заявивши, що він “повністю повірив ядерній пропаганді”.
Атомна енергетика забезпечує близько 15% електроенергії Великої Британії, але багато застарілих реакторів країни мають бути виведені з експлуатації протягом наступного десятиліття.
Міні-атомні електростанції, або малі модульні реактори (ММР), менші та дешевші за традиційні атомні електростанції та виробляють значно менше енергії.
Плани, оголошені в четвер, ознаменують перший випадок, коли ММР будуть включені до правил планування. Список місць, де можна будувати ядерний реактор, також буде скасовано. Раніше список складався лише з восьми майданчиків.
Стармер заявив, що енергетична безпека Британії “занадто довго була заручником” президента Росії Володимира Путіна, що призвело до “стрімкого злету цін за його бажанням”.
“Я кладу цьому край — змінюючи правила, щоб підтримати будівельників цієї нації, і кажу “ні” тим, хто блокував наші шанси на дешевшу енергію, зростання та робочі місця занадто довго”, – пояснив він.
Наразі прогрес у будівництві атомних електростанцій у Великій Британії є дуже повільним — щоб пройти шлях від планування до запуску, може знадобитися майже 20 років.