Про це пише видання Associated Press.
Це рішення міська влада ухвалила на тлі боротьби з надмірним туризмом, сподіваючись, що відвідувачі утримуватимуться від приїзду в пікові дні й місто станеш більш придатним для життя його мешканців, кількість яких поступово зменшується.
«Нам потрібно знайти новий баланс між туристами й жителями. Звичайно, ми повинні захищати простір мешканців, і ми повинні перешкоджати приїзду одноденних мандрівників у певні дні», — сказав головний посадовець міста, відповідальний за туризм, Сімоне Вентуріні.
Тож з 25 квітня туристів, які прибували на головний залізничний вокзал Венеції, зустрічали великі таблички з переліком дат до липня 2024 року. Крім того, на станції були облаштовані окремі входи для туристів, мешканців, студентів і робітників.
Усім відвідувачам, які не знали про нові вимоги, стюарди допомагали завантажити QR-код для купівлі квитка. За відсутність такого білета загрожує штраф від 50 до 300 євро. Однак вимога стосується лише тих, хто прибуває до міста з 8:30 до 16:00. В інші години доступ для туристів вільний і безперешкодний.
Однак, не всі венеційці переконані в ефективності нової системи. Вони наполягають на тому, що розв’язанням проблем міста є збільшення кількості постійного населення й послуг, яких вони потребують, та обмеження короткострокової оренди, щоб зробити більше житла доступним і привабити родини з материка. Вранці 25 квітня сотні місцевих протестували проти нововведення, пройшовши ходою з банерами «Ні — квиткам, так — послугам і житлу».
«Введення квитка на в’їзд до міста не зменшить ані на одиницю кількість відвідувачів, які приїжджають», — зазначив активіст Томмазо Каччарі, який організував акцію протесту.
Нагадаємо, що в 2023 році комітет Світової спадщини ЮНЕСКО вирішив не вносити італійську Венецію до переліку пам’яток світової спадщини, що перебуває під загрозою зникнення.
Водночас, згідно з висновками комітету, зміна клімату та масовий туризм є одними з загроз, які «спричиняють незворотний вплив» на Венецію та її лагуну.