Про це розповів в етері КИЇВ24 енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.
За експертними оцінками, крім окремих трансформаторів на Київській ГЕС більше не було пошкоджень. Завдяки сонячній погоді в денні години може утворитися профіцит електроенергії. Але є влучання в елементи передачі електроенергії.
Станіслав Ігнатьєв пояснив, що якщо обстріли не будуть повторюватись та у вересні триматиметься тепла погода, то Україна може навіть отримати надлишок електроенергії.
За різними оцінками експертів, якщо такі обстріли не будуть повторюватися, то через два тижні ми вийдемо у мінімальні обмеження. А якщо буде зберігатися сонячна погода у вересні, а є такі тенденції, то будемо мати навіть надлишок електроенергії.
Ситуація зі світлом
Нагадаємо, що в Києві та низці областей вводили екстрені відключення світла через російські обстріли України 26 та 27 серпня. Однак уже ввечері 27 серпня усі відключення скасували. У ДТЕК повідомили, що тепер Київ, а також Київська, Дніпропетровська, Донецька та Одеська області повертаються до стабілізаційних відключень. Це означає, що графіки у цих областях знову діятимуть.
Зазначимо, що відключення світла триватиме, поки не вдасться стабілізувати роботу енергосистеми. Про це заявила заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук. За її словами, атака 26 серпня стала однією з наймасованіших для енергетики. Росіяни завдали значних руйнувань. Нині енергетики оцінюють пошкодження об’єктів і, де можливо, вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи, додала Грінчук.
Варто зазначити, що на тлі складної ситуації з електрикою Енергоатом вважає перспективним проєкт будівництва АЕС на Черкащині, поблизу покинутого містечка Орбіта. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків. Орбіта є містом-супутником недобудованої Чигиринської АЕС. Проєкт будівництва електростанції був зупинений у 1989 році.