Про це заявив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук, передає hromadske.

Глава парламенту не уточнив, скількох у віці від 18 до 25 років мобілізували до війська. Він лише зауважив, що таких «певна кількість».

Посадовець додав, що наразі влада буде обговорювати, хто зможе замінити відповідну вікову категорію на фронті.

Водночас, каже Стефанчук, демобілізація може призвести до обвалу окремих ділянок фронту.

І зараз ми повинні знайти не просто можливість демобілізувати їх, а можливість зрозуміти, хто їх замінить. Адже просто демобілізація — це обвал окремих ділянок українського фронту.

Спікер також вважає, що заборона мобілізації чоловіків до 25 років є «популістичними рішеннями». Однак він визнав, що люди 18-25 років потрапили під мобілізацію через «недосконалість законодавства».

Тому з військовим керівництвом домовилися, що більше молодших за 25 років не мобілізуватимуть, а тих із них, хто все ж потрапив до армії, поки не закріплюватимуть на «складних» ділянках фронту.

Нагадаємо, 9 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який звільняє від мобілізації чоловіків до 25 років. До цього існувала «законодавча колізія» щодо військовозобов’язаних віком 18-25 років, яких визнали обмежено придатними, попри те, що офіційно найнижчим віком для мобілізації зараз є 25 років.

При цьому, 4 жовтня 2024 народний депутат України від «Голосу» та секретар комітету оборони Роман Костенко висловив думку, що зниження призовного віку в Україні необхідне, адже на фронті не вистачає людей. За його словами, практика мобілізації військовозобов’язаних до 25 років — поширена у світі.